O nas, czyli z miłości i pasji do matchy

Hitomi Saito, współzałożycielka marki Moya Matcha, dorastała w prefekturze Kanagawa. Po studiach z  biznesu i administracji pomimo oczekiwań, że na dobre włączy się prowadzenie rodzinnej firmy z branży budowlanej, postanowiła podążyć za głosem serca i podjęła naukę w szkole gastronomicznej Tokyo Seika Gakko. Do dalszej nauki w dziedzinie kuchni makrobiotycznej, w znanym na całym świecie Instytucie Kushi, popchnęła ją chęć znalezienia codziennych składników diety sprzyjających utrzymaniu zdrowia i dobrego samopoczucia. Swoje umiejętności Hitomi Saito zintegrowała jako wykładowczyni w tokijskiej szkoły kulinarnej ABC Studio jednocześnie pogłębiając wiedzę z ceremoni picia herbaty Urasenke w Yokohamie.  Wtedy też zdecydowała, żeby rozwinąć kulinarny horyzont poza Japonię i zdobyć solidne podstawy kuchni europejskiej w Paryżu.  Praca w renomowanej Ze Kitchen Galerie położonej w Saint-Germain des Prés pod okiem szefa kuchni, William’a Ledeuil’a, była doskonałym wstępem do dalszych szczebli edukacji.

Hitomi Saito ukończyła następnie słynną szkołę Le Cordon Bleu, kuźnię kulinarnych talentów, której naczelną zasadą jest Art de Vivre – sztuka życia. Strategia łączenia tradycyjnych, czasem kilkusetletnich przepisów z nowoczesnymi smakami i aranżacjami dań, jaką wykłada się w Le Cordon Bleu, bliska jest idei gotowania Saito.  Związki rodzinne z Polską, wprowadziły ją natomiast w kolejny mikrokosmos smaków i pozwoliły rozwinąć repertuar własnego atelier o nowe, zupełnie unikatowe zestawienia motywów japońskich, francuskich i słowiańskich. Gotowała m.in. dla amerykańskiego korpusu dyplomatycznego w Paryżu i Karla Lagerfelda.

Od 2013 roku popularyzuje zastosowanie matchy w kuchni europejskiej, przede wszystkim w Polsce. W 2015 założyła markę Moya Matcha.


Poznaj wszystkie rodzaje Moya Matcha

    ma głęboki zielony kolor, delikatny słodki i kremowy smak smak umami pozbawiony zupełnie goryczy. Najszlachetniejsza z herbat, wykorzystywana do ceremonii herbacianej.

    LUKSUSOWA
    MOYA MATCHA

    intensywnie zieloną barwą, dobrze zbalansowany smak, wyczuwalna jest słodycz i delikatny herbaciany posmak. Bardzo dobrej jakości matcha polecana do picia, smoothie i lodów.

    TRADYCYJNA
    MOYA MATCHA

    herbata o mocniejszym smaku z łagodną goryczką, z mieszanki drugiego i trzeciego zbioru. Polecana do picia dla osób lubiących smak zielonej herbaty, do smoothie, wypieków i lodów.

    CODZIENNA
    MOYA MATCHA

    herbata o jasnej zielonej barwie, mocnym herbacianym smaku z wyczuwalną goryczką. To mieszanka drugiego i trzeciego zbioru herbacianego polecana do celów kulinarnych, do wypieków ciast, ciasteczek i jako dodatek do lodów.

    KULINARNA
    MOYA MATCHA