Nasze kategorie

Matcha

Zestawy z Matchą

Akcesoria

Nowości

Herbaty Liściaste

Zestawy z Herbatą

zestaw z herbatą i czarką

Najczęściej kupowane

Czym jest matcha?

Matcha to sproszkowana zielona herbata. Przy produkcji herbaty matcha stosuje się specjalną technikę zacieniania krzewów. Skutkuje to zwiększoną zawartością chlorofilu w liściach, a co za tym idzie zwiększoną ilością antyoksydantów. W tradycji japońskiej matcha pojawiła się 800 lat temu jako nieodłączny element ceremonii herbacianej, by z czasem stać się popularnym składnikiem napojów i wypieków. W XXI wieku została na nowoodkryta jako superfood o ważnych dla zdrowia właściwościach.

Czytaj więcej

Nasza jakość

Moya Matcha to japońska zielona herbata matcha uprawiana na małych, rodzinnych, organicznych polach herbacianych w regionie Uji, słynącym z upraw herbaty najwyższej jakości. Unikalny mikroklimat tego górzystego regionu stwarza idealne warunki dla upraw krzewów herbacianych o najlepszych właściwościach. Po zebraniu liście zielonej herbaty są lokalnie suszone i proszkowane. Tak powstaje matcha, która jest następnie hermetycznie pakowana i wysyłana w małych partiach, aby zapewnić jej najwyższą świeżość.

Czytaj więcej

Odkryj efekt matchy!

Od ponad 800 lat temu herbatę matcha piją buddyjscy mnisi Zen jako środek gwarantujący utrzymanie spokoju i światłości umysłu podczas długich godzin medytacji. Relaksuje i poprawia koncentrację – to jedna z głównych właściwości matchy i efekt unikalnego połączenia kofeiny i l-teaniny, które występuje wyłącznie w liściach zielonej herbaty. Filiżanka herbaty matcha zawiera o połowę mniej kofeiny niż filiżanka kawy, za to efekt jej działania, dzięki L-teaninie, potrafi utrzymać się o wiele dłużej.

Czytaj więcej

znasz nas z

Herbaty liściaste

 

Świat herbat liściastych potrafi zachwycić swoją różnorodnością. W Moya skupiamy się na liściastych herbatach japońskich, które słyną ze swojej wysokiej jakości oraz ciekawych, ale wciąż prostych smaków płynących prosto z natury. Nasze herbaty liściaste są uprawiane na japońskich wyspach Kiusiu i Honsiu. Mglisty, wilgotny klimat podzwrotnikowy i uprawa w zgodzie z wielowiekową japońską tradycją zapewniają krzewom herbacianym idealne warunki wzrostowe, a co za tym idzie – idealnie zbalansowany, orzeźwiający smak o wyraźnych nutach umami.

Początek przygody z herbatą polecamy rozpocząć od najbardziej znanej zielonej herbaty, czyli orzeźwiającej senchy. Później przyjdzie czas na zatopienie się w całej gamie smaków. Genmaicha z organicznym prażonym ryżem znana z sushi barów czy dymna, prażona hojicha? A może herbata liściasta kukicha z gałązek o morskim aromacie lub liściasta bancha, czyli ulubiona codzienna herbata Japończyków? Albo wykwintna gyokuro, która – podobnie do sproszkowanej matchy – jest wytwarzana z herbacianych krzewów uprawianych w zacienieniu i uważana za klejnot wśród herbat liściastych? Z kolei na miłośników czarnej herbaty liściastej czeka wakoucha o delikatnym slodowym smaku i niemal karmazynowym kolorze naparu. Więcej o herbatach liściastych przeczytacie w zakładce – nomen omen – Herbaty Liściaste. Itadakimasu!

Shopping cart
Brak produktów w koszyku!
Kontynuuj zakupy
0